Përplasja e dy trenave në Greqi rezultoi fatale. Të paktën 40 pasagjerë humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë mbetën të plagosur.

Autoritet paralajmërojnë se numri i viktimave mund të rritet në orët në vijim.

Si pasojë e kësaj tragjedie të rëndë, kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka shpallur tri ditë zie kombëtare.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: