Nga: ZONJA KATERINA

4 racione peshk koc
100-150 gr arra
2-3 lgj miell
Kripë, piper
Sherebel, borzilok, trumzë

Spërkasim peshkun me kripë, piper, e lyejmë më pas me miell dhe i hedhim arra të grira në rende. E vendosim peshkun të skuqet në tigan me pak yndyrë duke shtuar dhe disa gjethe sherebeli, rozmarinë dhe trumzë. Këtë peshk e servirim të ngrohtë me sallatë jeshile.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb