Përmes një postimi në facebook akademiku Artan Fuga shkruan mbi Partneritetin Publik Publik, për të cilin thotë se është degradimi edhe i privates edhe i publikes, madje edhe i partneritetit midis tyre!

“Privatja shkatërrohet nga publikja dhe publikja u shkatërrua nga privatja. Eshtë futja e hundëve të shtetit te privati dhe futja e dorës të privatit te buxheti i shtetit, pra te lekët tona! Eshtë degradimi i shanseve të barabarta dhe i lirisë së iniciativës private! Eshtë degradimi i funksioneve të shtetit! Shkatërrimi i demokracisë!” shkruan Fuga në postimin e tij.

Nga Artan Fuga:

Pi – pi – pi, apo Pu-pu-pu!
——————————

PPP pra partneriteti privat publik është degradimi edhe i privates edhe i publikes, madje edhe i partneritetit midis tyre!

Privatja shkatërrohet nga publikja dhe publikja u shkatërrua nga privatja.

Eshtë futja e hundëve të shtetit te privati dhe futja e dorës të privatit te buxheti i shtetit, pra te lekët tona!

Eshtë degradimi i shanseve të barabarta dhe i lirisë së iniciativës private!

Eshtë degradimi i funksioneve të shtetit!

Shkatërrimi i demokracisë!

Ca teoricienë lëpirës e quajnë anglisht pi pi pi.

Hi hi hi

Hahahaha!

Cfarë pi pi pi ?

Eshtë pu pu pu!

Mbulo kokën me jorgan dhe thuaj në dreq të vejë gjithçka!

Ka mbaruar ky popull!

E rropën!

Në partneritet :)

Dhe se mos mendojë njeri gabim që kjo histori ka nisur në vititn 2013 !!!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb