Dikur portier i padiskutueshëm i Anglisë dhe Manchester City, Joe Hart ka kaluar vitet e fundit një karrierë të vështirë, por ai gjithsesu nuk dorëzohet.

Kësaj radhe destinacioni më i r ii portierit anglez është Celtic në Skoci.

Në moshën 34-vjeçare ai do të provojë një aventurë të re me skocezët edhe pse është ekip nën nivelin që ai është mësuar të luajë.

Hart për 12 vite veshi fanellën e Manchester City, por me ardhjen e Guardiolës planet ndryshuan derisa anglezi pas disa huazimesh u largua përfundimisht tek Burnley.

Sezonin e fundit ai ishte portier i Totenham Hotspurs, por pa lënë gjurmë. Tashmë në hapat e fundit të karrierës ai do të kërkojë një tjetër aventurë në Skoci me ekipin legjendar të Celtic.


(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb