Një incident i vogël që ka shkaktuar mjaft të qeshura ka ndodhur në ndeshjen hapëse të kampionatit të Ugandës.

I ftuar për të shkelmuar topin që simbolizonte nisjen e kampionatit ishte zëvendës kryeministri i vendit dhe njëkohësisht zëvendës lideri i Biznesit në Qeverinë e Ugandës, gjenerali Moses Ali.

Në momentin që goditi topin 79-vjeçari rrëshqiti në tokë duke shkaktuar shumë të qeshura, edhe tek rojet e sigurisë që qëndronin pranë tij.

Një situatë tjetër mjaft qesharake ka ndodhur edhe në kampionatin e Afrikës së Jugut. Në ndeshjen mes Mamelodi Soundowns dhe Polokwane, lojtari i skuadrës vendase, Zwane, ka bërë një veprim fantastik ndaj kundërshtarit duke bërë që ky i fundit të rrëzohet dhe të përfundojë me fytyrë në fushë. Për më shumë shihni videon.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb