Kukësi ia doli të shkonte në finalen e Kupës, pasi eliminoi Tiranën. Pas ndeshjes foli portieri i verilindorëve, Angelo Tafas.

“Kjo fitore është meritë e klubit. Objektivi i parë ishte të luftonim për Superioren, por nuk ia dolëm. Edhe në Kupë luftuam dhe ia dolëm mjaft mirë të shkonim në finale. Nuk ishte ky rezultati që donim, por ai gol i shpejtë na prishi shumë atë që kishim krijuar dhe ne u tërhoqëm mbrapa dhe lamë Tiranën të krijojë. Në finale do të preferoja Vllazninë, por është vetëm 1 ndeshje dhe do të luftojmë ta fitojmë Kupën”, – tha ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: