Të gjithë ministrat e qeverisë së Madagaskarit janë shkarkuar me një fjalë nga Presidenti i vendit, Andry Rajoelina.

Ky i fundit si arsye ka dhënë dështimin, por nuk i ka specifikuar saktësisht.

Ai thotë se si një ekip futbolli duhen ndryshime kur ka dështime në qeveri.

Kjo rokadë vjen disa javë pas një komploti për të vrarë ish-udhëheqësin e grushtit të shtetit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb