Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka marrë vaksinën kundër koronavirusit të ri (COVID-19).

Në një postim në Twitter, Zelensky tha se vaksina është aplikuar tek ushtarët në frontin Donbas.

Ai tha se ka marrë vaksinën AstraZeneca. “Vaksina do të sigurojë që të jetojmë sërish pa kufizime”, tha Zelensky.

Javën e kaluar Ukraina nisi punimet për vaksinimin masiv kundër COVID-19.

Në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 5.336 raste të reja me COVID-19.//AA

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb