Princi Harry i bën homazh gjyshes së tij, Mbretëreshës Elizabeth, duke e kujtuar atë në një mesazh për “këshillat e çmuara” dhe “buzëqeshjen ngjitëse”. Por edhe për “angazhimin e saj” dhe për “të mbetur gjithmonë e vërtetë”. Nipi “rebel” thotë gjithashtu “përgjithmonë mirënjohës” për atë që sovrania ka bërë gjatë jetës së saj.

“Gjyshe, megjithëse kjo ndarje përfundimtare na sjell pikëllim të madh, do të jem gjithmonë mirënjohës për të gjitha takimet tona të para, që nga kujtimet e mia të fëmijërisë me ty, deri në momentin e parë që u takuat me gruan time të dashur dhe përqafuat stërnipërit tuaj të dashur”, thuhet në deklaratë.

“Faleminderit për këshillat e vlefshme” –

“Unë i kam për zemër këto momente të ndara me ju dhe shumë momente të tjera të veçanta. Na mungon shumë tashmë, jo vetëm ne, por gjithë botës. Tani e nderojmë babanë tim në rolin e tij të ri si mbreti Charles III”, shkruan sërish Harry. “Faleminderit për angazhimin tuaj. Faleminderit për këshillat tuaja të vlefshme. Faleminderit për buzëqeshjen tuaj ngjitëse – shton ai -. Edhe ne buzëqeshim duke e ditur që ju dhe gjyshi jeni ribashkuar tani dhe të dy jeni bashkë në paqe.”

Marrëdhënia mes Harry-t dhe Elizabeth II ishte tronditur pas transferimit në vitin 2020 drejt SHBA me gruan e tij Meghan dhe nga polemikat që pasuan më vonë.

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb