TIRANË

Situatë e rëndë në Bulevard, qytetarët e thirrur nga opozita kanë hedhur bidonë me lëndë djegëse duke i vënë flakën Kryesministrisë dhe Kryesisë së Kuvendit. Policia nuk ka ndërhyrë, ndërkohë që i gjithë Bulevardi është mbuluar nga tymi.

Në ballkonet e Kryesisë janë hedhur lëndë djegëse dhe dy institucionet e rëndësishme shihen në flakë e tym të zi. Vazhdimisht drejt Kryeministrisë hidhen lëndë djegëse dhe dëgjohen lëndë plasëse.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb