Edhe këtë vit, gjigandi i kërkimit ‘Google’ ka publikuar listën e personazheve më të kërkuar për vitin 2016. Si rezultat i zgjedhjeve presidenciale që u zhvilluan këtë vit në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në 2 vendet e para të personave më të kërkuar renditet presidenti i zgjedhur Donald Trump si dhe rivalja e tij në zgjedhje Hillary Clinton.

Lista e personave më të kërkuar në ‘Google’ për vitin 2016:
1.Donald Trump
2. Hillary Clinton
3. Michael Phelps
4. Bernie Sanders
5. Steven Avery
6. Ryan Lochte
7. Simone Biles
8. Cam Neëton
9. Usain Bolt
10. Kevin Durante

(d.d/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: