Recete nga znj Eneida
Përbërësit

100 gr arrë kokosi
150 gr qumësht i ëmbël i kondensuar
300 ml ujë kokosi
80 gr sheqer
30 gr niseshte

Përgatitja

Në një tas shtojmë arrën e kokosit me qumështin e kondnesuar dhe krijojmë një brumë të punueshëm. E vendosim në fundin e formave që do përdorim për t’i shërbyer.
Në një tenxhere vendosim ujin e kokosit bashkë me sheqerin ziejmë dhe niseshten duke i trazuar vazhdimisht.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: