Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka sulmuar kryeministrin Edi Rama për shërbime luksi. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Vasili ka lëshuar një lumë akuzash për kreun e qeverisë, ndërsa u ndal dhe tek punimet që nisën tek ish-sheshi Shqiponja.

“Per te hyre e per te dale ne Tirane qytetaret do hyjnë neper rrugica te ngushta, do batërdisen nga karburanti, do shkatërrohen nga nervat, do humbasin kohe pa fund dhe do te lëvizin me 2km ne ore.”, shkruan Vasili.

REAGIMI I VASILIT
Per 7 vjet KM, Krye Mashtruesi, leu fasada, shqepi dhe shtroi 10 here bulevardin e Tiranes, harxhoi qindra milione me zyra luksi, ropi miliarda me koncesione dhe tendera sekrete edhe per leter higjenike.
Tani u kujtua per rrethrrotullimin te Shqiponja ne hyrje te Tiranes qe eshte prioritet.
Apo ishte prioritet vetem pasi te mbaronin zhvatjet e tjera lart e poshte neper Shqiperi.
Kush ja ndali doren ta bente te parin kete?
Krye Mashtruesit nuk ju ndal dora te jepte 1.2 miliard euro per nje koncesion rruge.
Krye Mashtruesit nuk ju ndal dora kur ju prishte shtepite me gaz helmues qytetareve.
Krye Mashtruesit nuk ju ndal dora te falte edhe detin e Shqiperise.
Keto nuk i ha më njeri Krye Mashtrues.
Tani Krye Mashtruesi po ju shton torturen njerezve pa marre asnje mase per mundesi reale alternative te trafikut pas bllokimit te rrethrrotullimit te Shqiponjes.
Per te hyre e per te dale ne Tirane qytetaret do hyjne neper rrugica te ngushta, do baderdisen nga karburanti, do shkaterrohen nga nervat, do humbasin kohe pa fund dhe do te levizin me 2km ne ore.
Turp KM, Krye Mashtrues!!
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb