Punonjesit e Albpetrolit protestojne ne heshtje per pagat . Ata kane dale sot ne proteste para zyrave te kompanise duke kerkuar pagat e plota.

Punonjesit jane ulur ne hyrje te godines se kompanise duke mbajtur ne duar fletushka ku shkruhej kerkesa e tyre per tu paguar me page te plote.

Prej 3 muajsh ne mesin e pandemise kompania mori vendimin per dhenien e pages jo te plote per punonjesit e administrates por vetem 40%, pavaresisht se punonjesit jane shprehur se ata kane nisur punen normalisht dhe punojne 8 ore ne pune nuk paguhen me page te plote.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: