Radhë të gjata janë krijuar këtë mëngjes të diele në Rrugën e Kombit. Shkak është bërë fluksi i automjeteve në aksin Morinë- Kukës, ku të shumtit janë pushuesë nga Kosova që shfrytëzojnë të dielën për të pushuar në bregdetin shqiptar.

Mësohet se në Urën e Drinit ka më shumë trafik për shkak të rrezes së ngushtë të rrugës, por ndërkohë trafiku shoqëron gjithë rrugën. Edhe këtë fundjavë pushuesit nga Kosova nuk janë ndalur as nga COVID-19 dhe as nga paralajmërimi për masa shtrënguese në vendin e tyre, duke iu drejtuar bregdetit shqiptar për të pushuar. Destinacionet më të preferuara për ta janë Durrësi e Shëngjini.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb