Bombardimet ruse në Kiev nuk kanë të ndalur. Së fundmi mediat e huaja kanë raportuar se një sulm me raketë nga trupat ruse ka goditur maternitetin e spitalit Vilnianska pranë Zaporizhzhia gjatë natës.

Si pasojë e sulmeve, një foshnje e porsalindur është vrarë.

Guvernatori i rajonit Zaporizhzhia, Oleksandr Starukh, shkroi në Telegram: “Një foshnjë e porsalindur u vra në sulm”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb