Nga Berati, kryeministri Edi Rama ka sfiduar demokratët një ditë para protestës së tyre, e paralajmëruar si më madhështorja, kur tha se shumicës qeverisëse nuk i preket asnjë fije floku.

“Nuk kanë çfarë i bëjnë shumicës. Shumicës qeverisëse nuk i preket asnjë fije floku. Gjatë kësaj pune preken jo vetëm fijet e flokëve por ekonomia e gjithsecilit. Nuk na vjen keq se ata po humbasin, por humbet edhe Shqipëria, humbasin njerëzit e zakonshëm”,- tha Rama.

I pari i qeverisë nuk i kurseu batutat as me gratë e pranishme në takim, të cilat i këshilloi të mbajnë prej xhakete nesër burrat nëse i kanë demokratë e të mos i lënë të shkojnë në protestë.

“Unë ju them grave që i kanë burrat demokratë t’i mbajnë nga xhaketat e të mos i lini të ikin në Tiranë.Ju e keni në dorë edhe shtëpinë edhe ekonominë lere seç thonë ata. Kur vjen puna mes burrave socialistët e bëjnë ndonjë punë ,ndërsa demokratët vetëm për punë nuk i ke”,- vijoi ai.

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb