Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka nxjerrë fotot nga Korça ku tregon rikonstruksionin e Mësonjëtores së parë shqipe i shndërruar në Muze Arsimi.

Rama thotë se sot Mësonjëtorja shkëlqen me praninë e saj në zemër të Korçës.

Sipas tij, godina më parë ishte një dëshmi e rrënimit që lanë pas ata që duan të rikthehen në 25 prill, duke thumbuar opozitën.

STATUSI NGA EDI RAMA
Mësonjëtorja e Parë Shqipe ishte një prej mijëra dëshmive të rrënimit që lanë pas ata që duan të rikthehen në 25 prill🏚
✨Sot ajo shkëlqen me praninë e saj në zemrën e Korçës së rilindur😍
#ShqipëriaeArdhmjaJonë
#SkaKohëPërPushim

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb