Kryeministri Edi Rama, ka publikuar në rrjete sociale momentin kur flamuri shqiptar vendoset pranë flamujve të shteteve anëtare të Organizatës së Kombeve të Bashkuara.

Rama shkruan mbi videon e publikuar se Shqipëria tanimë është anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB, të cilën e quan si tryeza më e lartë vendimmarrëse e botës.

Postimi i kryeministrit Edi Rama:

Ceremonia e vendosjes së flamurit tonë në OKB
Shqipëria tani anëtare e Këshillit të Sigurimit të OKB, tryeza më e lartë vendimarrëse e botës

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb