Një rast i dytë i lisë së majmunëve u regjistrua në Ukrainë më 19 shtator.

“Aktualisht, një pacient është shtruar në spital me simptomat e mëposhtme: temperaturë, skuqje në fytyrë, gojë dhe duar”, thuhet në raport.

Sipas pacientit, skuqja u shfaq në fund të gushtit. Mirëpo vizita në spital është bërë pak ditë më parë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb