SPANJE- Skuadra e Real Madridit ka shënuar fitoren më të thellë të viteve të fundit në Spanjë. Reali fitoi 9-1 kundër Granadës, duke e mposhtur kundërshtarin në te gjitha drejtimet.
Cristiano Ronaldo shpërtheu në këtë takim duke shënuar pesë gola (30’, 36’, 38’, 54’ dhe 90’), Karim Benzema shtoi dy (52’ dhe 56’), një u shenua nga Gareth Bale (25’) dhe një tjetër ishte autogol i Diego Mainz (83’).
Golin e vetëm për mysafirët e shënoi Robet Ibanez (74’).
Reali tani ka 67 pikë në vendin e dyte në renditje, një më pak se Barcelona, që do te luaje ne mbremje me Celta Vigon.
Shenuesit me te mire te kampionatit spanjoll jane:

36 gola: Cristiano Ronaldo (Real Madrid)

32 gola: Messi (FC Barcelona)

17 gola: Bacca (FC Sevilja), Neymar (FC Barcelona)

16 gola: Alberto Bueno (Rayo Vallecano)

15 gola: Benzema (Real Madrid), Griezmann (Atletico Madrid)

13 gola: Bale (Real Madrid)

(ma.ar/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: