BRITANI E MADHE

Britania e Madhe ka regjistruar 1 mijë e 610 viktima nga COVID-19 në 24 orët e fundit duke shënuar ditën më të ‘zezë’ gjatë pandemisë.

Kjo është shifra më e lartë e regjistruar ndonjëherë në ishull, teksa totali i viktimave ka shkuar në mbi 90 mijë.

Nga ana tjetër infektimet kanë pësuar rënie, pasi janë 33 mijë e 355 në 24 orëve të fundit, shifra më e fundit prej 27 dhjetorit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb