Reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme në Qarkun e Dibrës. Mësohet se si pasojë e tyre ka pasur disa rrëshqitje dherash, ndërsa raportohet se rruga Peshkopi-Kukës është bllokuar.

Gazetari Enver Doçi raporton për ‘BalkanWeb’ se rrëshqitja e dherave dhe gurëve raportohet të ketë ndodhur në vendin e quajtur ‘Shumak’.

Nga bllokimi i kësaj rruge janë izoluar 20 fshatra, në njësinë Sllove dhe në kalanë e Dodës. Po ashtu raportohet se shumë zona janë pa energji elektrike që prej natës së mbrëmshme.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb