E ardhmja e Raheem Sterling te Manchester Cityr është e lidhur ngushtë me atë të Pep Guardiola. Sipas “The Sun”, sulmuesi ka një akord paraprak me klubin, por ende nuk ka firmosur rinovimin e kontratës. Kusht kryesor i tij është qëndrimi i teknikut spanjoll.

Capture 4 1200x740
Capture 4 1200×740

Sterling u kthye në një lojtar të rëndësishëm për “Qytetarët” vetëm falë Guardiolës dhe për këtë arsye nuk do të vazhdonte aventurën me kampionët në fuqi të Anglisë, nëse tekniku do të largohet, ashtu siç flitet javët e fundit.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb