Cristiano Ronaldo është ende me entuziazmin e ridebutimit në “Old Trafford” me Manchester United.

Portugezi ka udhëtuar me ekipin në Zvicër për ndeshjen e Champions League përballë Young Boys, por nuk harron të kujtojë edhe njëherë atë fitore ndaj Newcastle.

36-vjeçari thotë se pa një mbështetje të mahnitshme që ua bëri lojtarëve punën edhe më të lehtë.

STATUSI NGA CRISTIANO RONALDO 

Mendjet tona janë vendosur tashmë në ndeshjen e nesërme të Ligës së Kampionëve, por nuk mund të mos falënderoj tifozët tanë për pritjen e mrekullueshme që më bënë mua dhe djemtë në Old Trafford. Kimi mahnitëse dhe mbështetje e mahnitshme, duke e bërë punën tonë pak më të lehtë. Ne do të bëjmë gjithçka në fuqinë tonë për të mbajtur dridhjet e mira!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb