“Më trajtuan si të isha Al Kapone. Më quajtën falsifikator, një të korruptuar, një ricklues parash”. Kështu Mishel Platini, ish-president i UEFA-s, për mikrofonët e “France Info” ka dhënë një intervistë ku ka komentuar skualifikimin për 4 vite, e hequr më 7 tetor, dënim i dhënë nga FIFA, që përjashtoi nga bota e futbollit për një kohë të gjatë.


Ish-numri 10 i Kombëtares së Francës, ka treguar se shpesh ka dalë nga shtëpia me syze të errëta dhe kapele që të mos e njihnin në rrugë. “Kam jetuar momente të vështira. Pas një muaji kuptova se e gjithë kjo ishte një konspiracion, një grush dhe nisa të mbrohem. U përpoqa të gjeja mbrojtjen e duhur, por në fund e dija se nuk do të fitoja kurrë. Ata thjesht nuk donin që unë të vijoja të isha president i UEFA-s dhe të kandidohesha për kreun e FIFA-s”.


(Balkanweb)


Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb