Njerëzit në Florida të SHBA po presin me orë të tëra në radhë për t’u testuar për COVID-19, ndërsa shteti po përballet me numrat rekord të rasteve.

 

Flo

Radha filloi të formohej rreth orës 6 të mëngjesit të së dielës në një vend testimi të koronavirusit në Barnett Park-tre orë para hapjes së objektit të Orange County, raportoi Spectrum Neës.

 

Florida 1

“Njerëzit  po përpiqen të hyjnë dhe shumë nuk mund të presin disa orë për një provë,” shkroi në Tëitter Anna Eskamani, përfaqësuese e shtetit.

 

Banori i Qarkut Orange Malcolm DeNeal tha se ai kishte ardhur për t’u testuar.

“Më parë, të gjithë mbanin maska dhe gjithçka,” tha DeNeal për Spectrum Neës. “Tani njerëzit po bëjnë biznesin e tyre pa maska dhe të ngjeshur kudo, kështu që ne jemi të shqetësuar. Pra, ne kemi ardhur për t’u testuar. “

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb