Janë rritur rastet e reja me Covid-19 në Greqi. Sipas Ministrisë së Shëndetësinë në 24 orët e fundit janë regjistruar 7317 raste të reja. Numri i përgjithshëm i rasteve është 861,117.

Ndërkohë kemi një ulje 5të lehtë të numrit të viktimave ku në 24 orët e fundit 63 qytetarë nuk i kanë mbijetuar virusit  ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 17 075 vdekje.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb