Greqia ka shënuar sërish shifra të larta të infektimeve me Covid-19. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit 19712 qytetarë kanë rezultuar pozitive. Numri i përgjithshëm i rasteve arrin në 1,867,935.

Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 112, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 23 083 vdekje.

 

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb