THUMANË

Grupet e kërkim-shpëtimit rreth orës 04:00 të mëngjesit kanë nxjerrë nga rrënojat tre trupa të tjerë të pajetë në Thumanë, duke  e çuar bilancin tragjik në 39 të vdekur dhe mbi 600 të tjerë të plagosur.


Ministria e Mbrojtjes njofton se aktualisht në Thumanë operacioni i kërkim-shpëtimit ku janë të angazhuar ekipet shqiptare dhe ndërkombëtare është ndërprerë, pasi nuk ka informacion për trupa të tjerë nën rrënoja ndërkohë në Durrës puna vijon me intensitet të lartë.


Kryeministri Edi Rama theksoi në mbledhjen e sotme të  qeverisë se çdo familje e prekur do të trajtohet me solidaritet dhe vëmendje maksimale.


(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: