Rritja e rasteve me COVID-19 në Shqipëri ka sjellë edhe një ngarkesë të menjëhershme të spitaleve dedikuar trajtimit të pacientëve me virusi.

Gazetari Erion Skëndaj raporton për BalkanWeb se prej 4 ditësh, për shkak të rëndimit të situatës tek spitali ‘’Shefqet Ndroqi’’, urgjencat e Tiranës referohen tek Infektivi.

Brenda një sasie të shkurtër kohore, janë shtuarshtrimet, pasi më 15 janar ‘’Shefqet Ndroqi’’ kishte 90 të shtruar, kurse sot 200.

Ndërkohë në të 4 spitale COVID ka sot mbi 420 të shtruar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb