Në kuadër të 78-vjetorit të Konferencës së Pezës, vjen një mesazh nga kreu i Kuvendit, Gramoz Ruçi.

Kryeparlamentari theksoi se Konferenca e Pezës është shenjë e dallueshme në historinë e Shqipërisë. Sipas tij, Peza zgjodhi pozicionin e duhur në udhëkryqin e historisë.

“Peza zgjodhi pozicionin e duhur në udhëkryqin e historisë. Në Pezë, të bashkuar për lirinë, sot të bashkohemi për Europën”, tha Ruçi.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: