RUSIA

Rusia i ka dëbuar dy diplomatë Holandës si një përgjigje të njëjtë reciprociteti. Diplomatët janë dëbuar pasi akuzohen për spiunazh, teksa një muaj më parë Haga zyrtare kishte bërë të njëjtën gjë me dy diplomatë rusë.

Ministri i jashtëm holandez, Joost Reintjes ka deklaruar se ky ishte një veprim reciprociteti nga Rusia, teksa dy dipomatët tashmë kanë kohë 2 javë për t’u larguar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb