Perëndimi po përpiqet ta ndajë Rusinë në dhjetëra pjesë dhe të krijojë një ndarje midis grupeve të ndryshme etnike në vend, është shprehur sot presidenti rus Vladimir Putin.

Putin i bëri komentet teksa kryesonte një takim të Këshillit për Marrëdhëniet Ndëretnike mbi integrimin e territoreve të aneksuara të Ukrainës.

Ai tha gjithashtu se sa më shumë sanksione që Perëndimi të lëshojë ndaj Rusisë, aq më e bashkuar do ishte shoqëria ruse në tërësi.

Më herët sot, Britania e Madhe njoftoi një valë të re sanksionesh ndaj Rusisë që godasin 86 individë dhe biznese që janë të lidhur me luftën.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: