Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka bërë thirrje për një reagim më të fortë ndërkombëtar ndaj “terrorit bërthamor” të Rusisë pas raportimit të bombardimeve të reja në termocentralin bërthamor Zaporizhzhia.

Gjatë një bisede telefonike me presidentin e Këshillit Evropian, Charles Michel, Zelensky bëri thirrje për vendosjen e sanksioneve ndaj industrisë bërthamore ruse dhe karburantit bërthamor.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb