Komisioni i Kongresit që heton sulmin e 6 janarit ka lëshuar një seri të re thirrjesh për disa nga këshilltarët më të afërt të Donald Trump, përfshirë Rudy Giuliani.

Komisioni vazhdon të zgjerojë shtrirjen e tij në orbitën e manjatit, këtë herë duke kërkuar informacion dhe dëshmi nga Giuliani, Jenna Ellis, Sidney Powell dhe Boris Epshteyn.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb