Sekretarja e shtypit në Shtëpinë e Bardhë, Jen Psaki infektohet me koronavirus.

Siç raportojnë mediat e huaja, Psaki është infektuar nga një anëtar i afërt i familjes ndërsa pas 4 testesh negative, tashmë ajo rezulton e infektuar me koronavirus. Psaki tha në një deklaratë pohoi se hera e fundit që ajo pa Presidentin Joe Biden ishte të martën, kur ata u ulën jashtë më shumë se 1.8 metra larg njëri tjetrin dhe se mbanin maskë.

Për arsye se ajo dyshohej që mund të ishte infektuar me koronavirus, Psaki nuk e shoqëroi presidentin në turin e tij njëjavor në Itali dhe Skoci.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: