SHBA

Shumë nëna e kanë zakon ta lënë smartphone-in e tyre në duart e fëmijëve të tyre, ndërkohë që merren me punët e shtëpisë. Kështu ka ndodhur dhe me në Emily Schmitt një 30-vjeçare e cila i ka lënë në duar telefonin vajzës së saj dy vjeçe ndërkohë që po thante flokët.

E reja amerikane sapo kishte dalë nga dushi e zhveshur dhe e bija i kishte bërë disa foto të cilat ia kishte dërguar njerëzve në Snapchat.

Gruaja e kishte lënë Carsyn, 2 vjeçe që të luante me telefonin e saj ndërsa thante flokët. Padyshim që ajo nuk e kishte idenë se vajza e saj po i bënte foto derisa mori një mesazh nga një koleg: Faleminderit për foton nudo që më dërgove’.
Por atëherë ishte shumë vonë.

“Ndjeva se po vdisja’ është shprehur gruaja për shtypin lokal. Kur e kuptoi keqkutpimin ajo zbuloi se të gjithë e kishin marrë foton e saj nudo. Për fat të mirë të gjithë njerëzit qeshën me foton dhe menjëherë vazhduan ta fshinin.

“Ishte kënaqësi të shpjegoje se çfarë ndodhi,” tha Emily, e cila më pas vazhdoi të kërkojë falje për kontaktet e saj për atë që ndodhi. Disa kishin marrë dhe një foto të këmbës së vajzës së vogël.

Emily pastaj tha se ka shumë mesazhe solidariteti nga nënat e tjera që kanë përjetuar gjëra po aq të turpshme për shkak të telefonave të lënë në duart e fëmijëve të tyre ( dikush i shkroi se fëmija e saj filloi të filmonte live në Facebook ndërsa nëna ishte e zhveshur.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: