Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu përmes një statusi të publikuar në profilin e tij në Facebook, akuzon policinë e Këlcyrës se ka ushtruar terror dhe nuk lejon të protestojnë banorët për prshjen e banesave të tyre.

  • foto galeri

STATUSI I PLOTË
Mbasi kerkohet tu shemben shtepite e ambjentet e tyre dhjetra familjeve, te ndertuara keto ne vite konform lejeve, sot u mohohet edhe e drejta kushtetuese e protestes.
Ky rregjim autokratik e kleptokrat, ky pushtet lokal, qe kerkon te “implementoje” jashte cdo transparence aty nje “projekt rekreativ” me vlere disa miliona euro, ndaj te cilit eshte shprehur kundra edhe Keshilli Bashkiak, tashti kerkon nepermjet Policise tu mbylle gojen qytetareve.
Dje ne zyrat e policise se Kelcyres u thirr per te terrorizuar komunitetin Kryetari i PD e qytetare te tjere.
Ndersa shefi komisariatit Feliks Hysa u dorrezon banoreve nje “leter”, nepermjet te ciles duke gjetur ca “mberthecka”, u mohoet atyre e drejta e protestes paqesore, ne qytetin e tyre, perballe shtepive te tyre, ne mbrojtje te tyre!
Pyes, a ka dijeni per keto akte abuzive N.Drejtori i policise se Qarkut Z.Kosta Dafa?
Dua te pyes edhe Z.Hysa, a e tregoi ai kete “devocion” pak vite pare ne postin qe kishte ne Kurbin, per te luftuar veprimtarine kriminale te kanabizimit aty?
Ndersa banoret e nderuar dhe te viktimizuar e kane kuptuar se cdo terheqje nga rrezistenca demokratike, do t’i lere nen “qiell te hapur” dhe financimet milioneshe do te perfundojne aty ku do te shkonin ato te Astirit, po mos te ishte reaguar.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb