Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 2647 testime në Maqedoninë e Veriut, nga ku 870 persona kanë rezultuar pozitivë me COVID-19.

Gjithashtu, janë regjistruar edhe 14 vdekje të reja, si pasojë e infektimit me COVID-19.

Instituti i shëndetësisë publike informon se 292 persona janë shëruar nga virusi korona, pas dy testimeve të njëpasnjëshme negative.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb