SPANJE

Spanja është një tjetër shtet europian, i prekur nga pandemia e koronavirusit.

Në të gjithë shtetin spanjoll kanë vdekur 10 096 vetë. Në 24 orët e fundit, kanë ndërruar jetë 709 persona nga virusi.

Po ashtu, në Spanjë janë regjistruar gjithsej 110 238 raste me koronavirus, ndërsa në 24 orët e fundit janë shënuar 6120 raste me virusin vdekjeprurës.

(d.xh/ Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb