Turqia ka raportuar 76 vdekje të reja nga koronavirusi, duke e çuar në 725 numrin e përgjithshëm të viktimave në vend.

Ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca, po ashtu njoftoi se numri i rasteve të konfirmuara me koronavirusit është rritur në 34.109, me 3.892 raste të reja të raportuara në 24 orët e fundit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb