Njësia e Antiterrorit ka shpallur non grata një shtetas iranian, i cili mbahet në një qendër pritëse në Vorë.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se Antiterrori e ka cilësuar iranianin njeri me rrezikshmëri të lartë, që vëzhgonte opozitën iraniane (MEK), e cila është vendosur në Manëz.

Gjithashtu, ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, ka firmosur urdhrin për dëbimin e iranianit Dabiel Kassraee për 15 vite nga Shqipëria.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb