Të paqartë në lidhje me të ardhmen, ky çështja e arbitrave dhe hetimet e hapura, janë shumë jo pak shqetësuese, nuk e pengojnë Barcelonë për të projektuar merkaron e verës. Ashtu siç kanë bërë sesionet e fundit, drejtuesit e klubit po përpiqen të gjejnë në treg okazione me kosto zero.

Sipas Mundo Deportivo: Xavi ka dhënë bekimin e tij për tre afrime të mundshme, tre lojtarë në fund të kontratës, bëhet fjalë për Inigo Martinez, Gundogan dhe Aubameyang.

Mundo
Mundo

Me mesfushorin e Man.City, Barcelona ka gjetur një akord në parim, ndërsa Aubameyang duhet të zgjidh kontratën me Chelsea për tu transferuar flas në “Camp Nou”. Në një të njëjtën kohë, drejtuesit e klubit duhet të kujdesen edhe për një çështje të nxehtë, atë të Ansu Fati:

Sport
Sport

Shpërthen çështja “Ansu”, shkruan Sport në faqen e parë. Babai i lojtarit ka kërcënuar drejtuesit e klubit se do të largojë sulmuesin, i pakënaqur me minutat e pakta në dispozicion.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb