Një zjarr shpërtheu mëngjesin e së premtes në hotelin luksoz Cirahan që ndodhet në Bosfor në Stamboll. Sipas informacioneve fillestare, zjarri ka rënë në një objekt në të cilin po punohej, ndërsa nuk raportohet për viktima.

Mediat turke raportuan se autoritetet larguan me shpejtësi klientët, ndërsa videot e postuara në rrjetet sociale tregojnë tym të zi që mbulon zonën.

Zjarrfikëset kanë mbërritur me shpejtësi në vendngjarje dhe situata raportohet nën kontroll.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: