Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kubë.

Mediat e huaja bëjnë të ditur se një hotel në Havanë është shkatërruar si pasojë e një shpërthimi. Sipas raportimeve, nuk dihet ende se çka e shkaktoi shpërthimin, ndërsa qytetarët thanë se zhurma ishte e madhe.

Autobusët dhe makinat që gjendeshin jashtë hotelit u shkatërruan gjithashtu. Aktualisht ekipet e shpëtimit po kërkojnë për të mbijetuarit nën rrënoja.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: