Të paktën 49 persona u vranë dhe disa qindra u plagosën në një shpërthim pas një zjarri në një depo private kontejnerësh pranë portit më të madh të Bangladeshit, Chittagong.

Sipas një rindërtimi fillestar të siguruar nga autoritetet, qindra njerëz kishin mbërritur në vend për të shuar flakët, kur papritmas një numër kontejnerësh shpërthyen në vendin e Sitakunda. Kimikatet ruheshin në kontejnerë.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Autoritetet raportojnë se numri i të vdekurve mund të rritet pasi shumë prej të plagosurve janë shtruar në spital në gjendje shumë të rëndë.

(Tgcom24/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb