Shkencëtari amerikan i kompjuterave Larry Tesler ka ndërruar jetë sot në moshën 74- vjeçare. Tesler është i famshëm për shpikjen ‘e madhe’ të ‘Copy- Paste- Cut’ që për çdo përdorues kompjuteri sot është i nevojshëm.

Dhe jo vetëm ai shpiku edhe opsionin ‘Find what- replace with’ që shqiptarët e përdorin shpesh për të zëvendësuar w me ë ose cc me ç. Por epik ishte ngushëllimi i kompanisë Xerox, e cila sot shkruajti në tweeter “Puna jote e përditshme është më e thjeshët falë ideve të tua revolucionare”.

(BalkabWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb