TIRANË

Ish-deputeti i LSI-së, Endrit Braimllari teksa flet për kërkesat e shtuara të shqiptarëve për azil në vendet e tjera, thotë se ky fenomen, është rezultat i politikave të gabuara të qeverisë  shqiptare.

Ai akuzon kryeministrin Edi Rama si shkaktar të largimit masiv të shqiptarëve. Sipas tij, sot qytetarët shqiptarë kanë vetëm një rrugë për të shpëtuar dhe ajo është laegimi sa më parë nga

Postimi i Braimllarit:

“Shqiperia renditet e para ne bote per kerkesat per azil duke ja kaluar dhe Sirise. Kjo eshte politika kriminale e Edi Rames ku largimi masiv i te rinjve dhe qytetareve sot eshte semundja me e madhe e vendit.Edi Rama dhe qeveria e tij fokusin kryesor e kane tek hajduteria dhe jo tek sherbimi qytetar. Edi Rama gjate qeverisjes se tij ka shpopulluar vendin sepse politika e tij ka varferuar qytetaret ka humbur shpresen dhe besimin tek te rinjte. Pasiguria publike, varferia, mungesa e vendeve te punes, shkaterrimi i biznesit te vogel, perqendrimin e ekonomise ne duart e oligarkise i kane bere qytetaret qe sot shpresen dhe te ardhmen ta shohin larg kufijve te Shqiperise. Ka vetem nje rruge, largimin e Edi Rames dhe qeverise se tij te hajduterise qe te çlirohet ekonomia dhe te kthehet prosperiteri ne vend”-shkruan Braimllari.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: