Mëlçia është një organ i rëndësishëm i trupit dhe kërkon një kujdes të veçantë.

Meena B. Bansal, profesoreshë e mjekësisë dhe drejtoreshë e kërkimit për sëmundjet e mëlçisë në Shkollën e Mjekësisë Icahn, sugjeron 7 ushqimet që janë të dobishme për mëlçinë tuaj dhe duhet t’i vendosni në listën ushqimore.

Ato janë: Kafe, arra, vaj ulliri, kërpudha, shafran i Indisë, kos dhe sigurisht uji.

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb